Namn |
Klubb |
Start |
Adam Lantz |
Team Lerum BC |
Söndag 25 augusti 12:00 - Early Bird
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
|
Alexander Larsson |
Team Pergamon BC |
Lördag 31 augusti 11:30
Lördag 31 augusti 14:30
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Kvartsfinal 1, 1 vs 8, Bäst av 3
|
Alida Molander |
Team X-Calibur BK |
Söndag 1 september 16:30
Onsdag 4 september 19:30
|
Anders Hesselgren |
Kungälvs BK |
Torsdag 29 augusti 19:30
Torsdag 5 september 19:30
|
Anders Persson |
Ytterby BK |
Söndag 1 september 16:30
Måndag 2 september 18:00
|
Andreas Andersson |
Kabare BS |
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start
|
Andreas Hansen |
Örgryte IS BF |
Torsdag 29 augusti 19:30
Söndag 1 september 16:30
Måndag 2 september 18:00
|
Annika Jonsson Nord |
Kungälvs BK |
Måndag 2 september 18:00
|
Anton Adolfsson |
BK Wik |
Lördag 7 september 10:00
|
Arne Moberg |
Team Alingsås BC |
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
Lördag 7 september 10:00
|
Bengt Persson |
Stenungsunds BC |
Söndag 1 september 16:30
|
Bobo Josefsson |
Kungälvs BK |
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
|
Cecilia Svensson |
Kungälvs BK |
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start
|
Christer Gustavsson |
BF Solängen |
Lördag 31 augusti 11:30
|
Christer Jakobsson |
Kungälvs BK |
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
Söndag 25 augusti 12:00 - Early Bird
Torsdag 5 september 19:30
|
Christer Niklasson |
Kungälvs BK |
Lördag 7 september 10:00
|
Christer Petersson |
IK Sterling |
Lördag 7 september 10:00
|
Christoffer Wetterberg |
BK Obelix |
Lördag 31 augusti 11:30
|
Daniel Ferm Carlsson |
BK Korp |
Lördag 31 augusti 11:30
|
Daniel Pettersson |
Kungälvs BK |
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
Torsdag 5 september 19:30
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Kvartsfinal 1, 1 vs 8, Bäst av 3
Semifinal 1, KF1 vs KF2, Bäst av 3
|
Dennis Andersson |
BK Virveln |
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
Måndag 2 september 18:00
|
Edward Karle |
BKF Falkenberg |
Torsdag 29 augusti 19:30
Lördag 31 augusti 14:30
|
Emelie Elmestam |
IFK Göteborg Bowling Dam |
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
|
Emelie Samuelsson |
BK Virveln |
Söndag 25 augusti 12:00 - Early Bird
Söndag 1 september 16:30
|
Emma Lejman |
BK Trol |
Torsdag 29 augusti 19:30
|
Emma Mewén |
BK Högland |
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
|
Eva Bengtsson |
IK Gotlandspärlan |
Torsdag 29 augusti 19:30
|
Fredrik Westerberg |
IK Sterling |
Måndag 2 september 18:00
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
|
Gunnar Ström |
Ytterby BK |
Onsdag 4 september 19:30
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
|
Göran Kuhlin |
Team Partille BC |
Lördag 31 augusti 11:30
|
Hampus Nilsson |
BKF Falkenberg |
Torsdag 29 augusti 19:30
|
Helen Holmberg |
Stenungsunds BC |
Söndag 1 september 16:30
|
Henrik Key-Åberg |
Kungälvs BK |
Torsdag 29 augusti 19:30
Torsdag 5 september 19:30
|
Ida Elofsson |
BK Kaskad |
Lördag 7 september 10:00
|
Iljja Pejinovic |
Kungälvs BK |
Torsdag 5 september 19:30
Lördag 7 september 10:00
|
Inge Johansson |
Kabare BS |
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
|
Inger Petterson |
Kungälvs BK |
Torsdag 5 september 19:30
|
Jan Aronsson |
Ytterby BK |
Onsdag 4 september 19:30
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start
|
Jan-Erik Karlsson |
Team Partille BC |
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
|
Jani Silvén |
Team Lerum BC |
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
|
Janne Tingmyr |
BF Solängen |
Lördag 7 september 10:00
|
Jens Sjöbohm |
Team Alingsås BC |
Torsdag 29 augusti 19:30
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Kvartsfinal 2, 4 vs 5, Bäst av 3
|
Jerry Carlsson |
Stenungsunds BC |
Måndag 2 september 18:00
Torsdag 5 Sep 13:00 - FÖRSTA START 350:-, RE-ENTRY 300:-
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start
|
Jerry Veesmaa |
BK Virveln |
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
Måndag 2 september 18:00
|
Jesper Larsen |
Team Pergamon BC |
Söndag 25 augusti 12:00 - Early Bird
Lördag 7 september 10:00
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Kvartsfinal 3, 3 vs 6, Bäst av 3
Semifinal 2, KF3 vs KF4, Bäst av 3
|
Jessica Nilsson |
BK Skrufscha |
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
|
Jimmie Lämsä |
Kungälvs BK |
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
Söndag 25 augusti 12:00 - Early Bird
Onsdag 4 september 19:30
|
Jimmy Hellman |
Kabare BS |
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
|
Joachim Lind |
BK Skrufscha |
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
Måndag 2 september 18:00
|
Joakim Gustavsson |
BK Virveln |
Torsdag 5 september 19:30
|
Johan Berg |
BK Klossen |
Söndag 25 augusti 12:00 - Early Bird
|
Johanna Kilander |
BK Joker |
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
|
Johanna Persson |
Kungälvs BK |
Torsdag 29 augusti 19:30
Onsdag 4 september 19:30
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
|
Johnny Magnusson |
Kabare BS |
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
|
Jörgen Bäck |
BK Virveln |
Söndag 25 augusti 12:00 - Early Bird
|
Karl-Olof Olofsson |
Kungälvs BK |
Torsdag 5 september 19:30
|
Kenneth Lundin |
Kungälvs BK |
Torsdag 5 september 19:30
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Kvartsfinal 3, 3 vs 6, Bäst av 3
|
Kenneth Ådefjäll |
Team Dolphins Bowlingklubb |
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start
|
Kent Turesson |
BK Korp |
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start
|
Kurt Johansson |
Team Partille BC |
Lördag 31 augusti 11:30
|
Lars Ahlbin |
Kungälvs BK |
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
Torsdag 5 september 19:30
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
|
Leif Nyberg Samuelsson |
Ytterby BK |
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
Söndag 25 augusti 12:00 - Early Bird
Onsdag 4 september 19:30
|
Lennart Edvardsson |
Hönö BK |
Söndag 25 augusti 15:00 - Early Bird
Söndag 1 september 16:30
|
Linda Johansson |
Örgryte IS BF |
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
|
Linnéa Andersson |
BK Hallandia |
Söndag 1 september 16:30
|
Linus Pettersson |
Kungälvs BK |
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
Torsdag 29 augusti 19:30
Söndag 1 september 16:30
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
|
Ludvig Dahlström |
Kungälvs BK |
Torsdag 5 september 19:30
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
|
Madelene Kaldemark |
Kungälvs BK |
Torsdag 5 september 19:30
|
Magnus Johansson |
Team Lerum BC |
Lördag 7 september 10:00
|
Magnus Turesson |
BK Obelix |
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start
|
Malin Heed |
BK Skrufscha |
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start
|
Marcus Bernalt |
Hönö BK |
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
Torsdag 5 september 19:30
Lördag 7 september 10:00
|
Marcus Fransson |
BK Skrufscha |
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
|
Marcus Henriksson |
BK Kaskad |
Söndag 25 augusti 12:00 - Early Bird
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
|
Margareta Alexandersson |
Stenungsunds BC |
Söndag 1 september 16:30
|
Maria Jorfors |
Ytterby BK |
Söndag 1 september 16:30
|
Marie Alm |
Kungälvs BK |
Måndag 2 september 18:00
|
Marie Larsson |
Örgryte IS BF |
Torsdag 5 Sep 13:00 - FÖRSTA START 350:-, RE-ENTRY 300:-
Lördag 7 september 10:00
|
Mariette Svensson |
Kungälvs BK |
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
Lördag 7 september 10:00
|
Marja Jumisko |
Ytterby BK |
Onsdag 4 september 19:30
|
Markus Lenefjäll |
BK Kaskad |
Lördag 7 september 10:00
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Kvartsfinal 2, 4 vs 5, Bäst av 3
Semifinal 1, KF1 vs KF2, Bäst av 3
FINAL, Bäst av 3
|
Mattias Bäck |
BK Virveln |
Söndag 25 augusti 12:00 - Early Bird
Onsdag 4 september 19:30
|
Mikael Berg |
BK Klossen |
Söndag 25 augusti 12:00 - Early Bird
|
Mikael Lindgren |
IK Sterling |
Söndag 25 augusti 15:00 - Early Bird
Söndag 1 september 16:30
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start
|
Mikael Roos |
Team Alingsås BC |
Söndag 25 augusti 15:00 - Early Bird
Lördag 7 september 10:00
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Kvartsfinal 4, 2 vs 7, Bäst av 3
Semifinal 2, KF3 vs KF4, Bäst av 3
FINAL, Bäst av 3
|
Mikael Tonsjö |
Kabare BS |
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
Onsdag 4 september 19:30
|
Niclas Lantz |
Kinna BK |
Söndag 25 augusti 12:00 - Early Bird
Torsdag 29 augusti 19:30
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
|
Niklas Elvesten |
Team Alingsås BC |
Lördag 7 september 10:00
|
Niklas Gustafsson |
Stenungsunds BC |
Söndag 25 augusti 15:00 - Early Bird
|
Niklas Nilsson |
Kungälvs BK |
Lördag 7 september 10:00
|
Olle Svensson |
IK Sterling |
Torsdag 29 augusti 19:30
Lördag 7 september 10:00
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Kvartsfinal 4, 2 vs 7, Bäst av 3
|
Oskar Mohlin |
Kungälvs BK |
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
Torsdag 5 september 19:30
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start
|
Otto Jumisko |
Ytterby BK |
Onsdag 4 september 19:30
|
Patrik Holm |
Stenungsunds BC |
Söndag 1 september 16:30
Måndag 2 september 18:00
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
|
Paul Hellberg |
Kungälvs BK |
Torsdag 5 september 19:30
|
Per Jorfors |
Ytterby BK |
Söndag 1 september 16:30
|
Per Möller |
Team Partille BC |
Lördag 31 augusti 11:30
|
Peter Gustafsson |
Kungälvs BK |
Torsdag 5 september 19:30
|
Peter Helander |
Kungälvs BK |
Torsdag 5 september 19:30
|
Peter Roos |
BK Joker |
Söndag 1 september 16:30
Torsdag 5 Sep 13:00 - FÖRSTA START 350:-, RE-ENTRY 300:-
|
Peter Scharf |
Ytterby BK |
Onsdag 4 september 19:30
|
Petter Hallsberg |
BK Joker |
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start
|
Pontus Lantz |
Team Alingsås BC |
Söndag 25 augusti 12:00 - Early Bird
Torsdag 29 augusti 19:30
|
Rasmus Roos |
BK Loet |
Söndag 25 augusti 15:00 - Early Bird
Lördag 7 september 10:00
|
Richard Ohlén |
Örgryte IS BF |
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
|
Riitta Persson |
Kungälvs BK |
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
Lördag 31 augusti 11:30
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
|
Robert Stålcrona |
BK Virveln |
Lördag 31 augusti 14:30
Torsdag 5 Sep 13:00 - FÖRSTA START 350:-, RE-ENTRY 300:-
|
Robin Skans |
Team Alingsås BC |
Torsdag 29 augusti 19:30
Onsdag 4 september 19:30
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
|
Roger Samuelsson |
Ytterby BK |
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
Onsdag 4 september 19:30
|
Samuel Svensson |
Kungälvs BK |
Torsdag 5 september 19:30
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start
|
Sebastian Friberg |
Team Alingsås BC |
Söndag 1 september 16:30
|
Sonny Johansson |
KS Edsbowlarna |
Torsdag 29 augusti 19:30
|
Stefan Sundborg |
Ytterby BK |
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
Söndag 1 september 16:30
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start
|
Subin Elkberg |
Team Alingsås BC |
Lördag 7 september 10:00
|
Sven-Arne Alexandersson |
Stenungsunds BC |
Söndag 1 september 16:30
|
Svend Aage Knudsen |
Ytterby BK |
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
|
Sören Persson |
BK Virveln |
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
|
Therese Johansson |
Hönö BK |
Söndag 25 augusti 15:00 - Early Bird
Söndag 1 september 16:30
|
Thomas Ahl |
BK Virveln |
Söndag 1 september 16:30
|
Thomas Hansson |
IK Sterling |
Torsdag 29 augusti 19:30
|
Thomas Karlsson |
Team Partille BC |
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
Lördag 31 augusti 11:30
|
Thomas Lantz |
Team Lerum BC |
Söndag 25 augusti 12:00 - Early Bird
|
Thomas Ohlén |
Ytterby BK |
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
|
Tilde Eliasson |
B-K Eva |
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
|
Truls Johannesson |
Stenungsunds BC |
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start
|
Ulf Palmqvist |
Team Partille BC |
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
Lördag 31 augusti 11:30
|
Ulf Wennerbeck |
Stenungsunds BC |
Torsdag 29 augusti 19:30
Torsdag 5 september 19:30
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start
|
Ulrika Larsson |
BK Qvinns |
Lördag 31 augusti 11:30
Lördag 31 augusti 14:30
|
Viktor Albihn |
BKF Falkenberg |
Torsdag 29 augusti 19:30
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
|
Viktor Dahlström |
Kungälvs BK |
Lördag 31 augusti 11:30
Torsdag 5 september 19:30
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
|
William Frölinghaus |
Örgryte IS BF |
Måndag 2 september 18:00
Onsdag 4 september 19:30
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start
|
William Melcker |
Team Dolphins Bowlingklubb |
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start
|
Åsa Carlsson |
Örgryte IS BF |
Lördag 31 augusti 14:30
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
|
Åsa Fors |
Team Lerum BC |
Lördag 7 september 10:00
|